Tegoroczne wakacje w Bibliotece Publicznej w Niedomicach jak co roku nie pozwoliły dzieciom na nudę.

Dwa razy w tygodniu w miesiącu lipcu grupa najmłodszych czytelników miała okazję poobcować z literaturą, biorąc udział w zajęciach literacko-plastycznych pod hasłem „Wakacyjne przygody w wiosce pełnej Smerfów”. Cykl zajęć przygotowanych przez bibliotekarza uwzględnił  w nich zabawy integracyjne, głośne czytanie przygód o Smerfach , niebieskich ludzikach, których perypetie znane są dzieciom na całym świecie. Do dyspozycji dzieci były także gry  planszowe, które wyzwalały w nich zdrową realizację. Wielką frajdę sprawiła uczestnikom zajęć  zabawa z wielobarwnymi koralikami, z których dzieci projektowały kolorowe  motyle i  koniki.

Motywu uzyskanego po odpowiednim utrwaleniu można było użyć jako zabawkę, zawieszkę lub obrazek, a nawet wziąć ze sobą do domu , co dzieci chętnie czyniły. Najmłodsi czytelnicy oprócz przeświadczenia zabawy z koralikami, wykazali się kreatywnością i dużą wyobraźnią w łączeniu kolorów. Uśmiechnięte buzie były najlepszym dowodem na to, iż zajęcia przypadły wszystkim do gustu i pozwoliły na zabawę w miłej  atmosferze.