grud.spot.miniCzłonkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy M-GBP w Żabnie spotkali się, aby porozmawiać o przeczytanej lekturze pt. „Słonecznikowa zima”.

 

 


„Słonecznikowa zima” to piękny dramat obyczajowy dla nastoletnich czytelników. Przedstawia obraz życia dotkniętej nieszczęściem rodziny. Główna bohaterka szesnastoletnia Emma i jej młodsza siostra Sanni głęboko przeżywają śmierć matki, która zginęła w wypadku samochodowym, one zaś skazane są na stałe zamieszkanie
z zapracowanym, nieodpowiedzialnym ojcem.

Według klubowiczek to smutna, ale bardzo wzruszająca i pouczająca książka. Dotyka wielu zagadnień m.in. ulotność ludzkiego życia, nieuchronność śmierci i trud życia rodzinnego.
Tradycją stało się już, że na ostatnim spotkaniu przed świętami Bożego Narodzenia młodzi klubowicze zostają obdarowani podarunkami od Świętego Mikołaja. Również w tym roku Mikołaj nie zapomniał o członkach DKK
i przekazał im upominki. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żabnie.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 29 stycznia 2014 roku, na którym omawiana będzie powieść pt.”Zaledwie kilka dni” Beaty Ostrowickiej.


JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com