zal.kilkaminiNoworoczny klimat towarzyszył członkom młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki
w Bibliotece Publicznej w Niedomicach, gdzie po raz kolejny spotkali się jego członkowie aby podzielić się refleksją po przeczytaniu powieści autorstwa Beaty Ostrowickiej pt. „Zaledwie kilka dni”.

 


Główna bohaterka powieści Justyna mieszka z matką, ojczymem oraz starszym bratem. Relacje Justyny
z ojczymem nie należą do najłatwiejszych, powodem czego są częste kłótnie, a dom przemienia się w pole walki. Justyna nie jest jednak sama, filarem na którym zawsze może się oprzeć jest jej przyjaciółka Grażyna, z którą łączą ją przyjazne relacje. Przyjaźń ta jednak, na skutek splotu okoliczności zostaje wystawiona na ciężką próbę. Justyna bowiem zakochuje się w chłopaku przyjaciółki. Staje się to powodem poważnego źródła konfliktu.
Książka adresowana do młodego pokolenia, ukazuje w pełnej krasie dynamiczne życie nastolatków, które ulega radykalnym zmianom. Po przeczytaniu i dogłębnej analizie wysuwa refleksję, że tak naprawdę te dwa wydawałoby się jakże odrębne światy, świat dorosłych i świat nastolatków tak naprawdę więcej łączy niż dzieli. I że my dorośli, też możemy się czegoś od nich nauczyć.
Spotkanie zakończyło się miłym akcentem. Uczestnicy spotkania otrzymali mikołajkowe upominki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żabnie.
Następne spotkanie członków młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zaplanowano na 31 stycznia 2014 r. o godz. 14.00, a tematem spotkania będzie kanwa powieści Gaji Kołodziej pt. ”Wystrzałowa maturzystka” .

 

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com