28 marca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Otfinowie. Tym razem przedmiotem dyskusji była książka Ewy Nowak pt. „Furteczki”

 

 

 


 

"Furteczki" to opowieść o dwóch siostrach bliźniaczkach, które wychowywane są przez babcię i prababcię. Ta pierwsza traktuje je surowo (zero kosmetyków, chłopców i zbytniej swobody), przez drugą są rozpieszczane. Akcja książki rozpoczyna się początkiem roku szkolnego, kiedy to do ich klasy przychodzi nowy uczeń - przystojny Martin, Anglik. Od samego początku staje się obiektem westchnień każdej dziewczyny, także sióstr. Żadna z nich jednak nie chce przyznać się do tego przed siostrą, więc zaczynają się kłótnie o brak wzajemnego zaufania.

Klubowiczom bardzo spodobała się ta powieść, gdyż w niej na pierwszym miejscu najważniejsza jest przyjaźń.

O czym jeszcze jest ta powieść?
A zresztą... klubowicze nie chcę powiedzieć za wiele ;) Jedno jest pewne - naprawdę polecają lekturę "Furteczek" Szczególnie trzynastolatkom, bo to ich problemy są tu najbardziej opisane ;)

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zaplanowano na 25 kwietnia o godz. 14.00. Tematem spotkania będzie powieść Ingelin Angerborn pt. „Gdybym nie pomyliła psów”

 

 


 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com