Pod koniec marca w filii bibliotecznej w Niecieczy odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem mali czytelnicy zmierzyli się z powieścią Beaty Ostrowickiej „Zaledwie kilka dni”.

 

  


Powieść opowiada historię zwyczajnej nastolatki przeżywającej pierwszą, trudną miłość. To również historia o przyjaźni, problemach w domu, a także trudnych wyborach. Główną bohaterką powieści jest Justyna, która zakochuje się w chłopaku swojej najlepszej przyjaciółki, mimo iż sama spotyka się z innym chłopcem. Początkowa niechęć i wyrzuty sumienia, ustępują pod wpływem silnego uczucia.

Justyna wybiera miłość, a przez to wplątuje się w kłamstwa, nie tylko wobec przyjaciółki, ale także wobec mamy i ojczyma. Powieść pokazuje z dużą autentycznością nastoletnie problemy i pierwsze kroki w dorosłość, a także niewłaściwe wybory młodych ludzi.

Głównymi tematami na spotkaniu DKK były miłość i przyjaźń. Młodzi klubowicze zastanawiali się co jest ważniejsze i jak zachowaliby się na miejscu Justyny. Uznali, że powieść, chociaż opowiada o problemach starszym nastolatków, może być ciekawą lekturą również dla młodszego czytelnika. Po dyskusji na klubowiczów czekało zadanie plastyczne.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się w czwartek 24 kwietnia 2014 r. Klubowicze będą dyskutować nad powieścią Beaty Wróblewskiej „Motyl w podróży”.


 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com