O nowe doświadczenie związane z rękodziełem artystycznym wzbogaciły się uczestniczki warsztatów decoupage zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Niedomicach.

 

 

 


Warsztaty poprowadziła Ewa Kaczówka- mieszkanka Niedomic, która poświęca każdą wolną chwilę na wykonywanie za pomocą techniki decoupage wszelkiego rodzaju ozdób okolicznościowych czy elementów galanterii. Zajmuję się też koronkarstwem szydełkowym. Pani Ewa chętnie podzieliła się swoją wiedzą dotyczącą zdobienia przedmiotów z uczestnikami warsztatów, jednocześnie podkreślając , iż zdobyte przez nią umiejętności zawdzięcza przede wszystkim samokształceniu.

Sztuka decoupage potocznie zwana „sztuką biedaków” polega na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię taką jak drewno, szkło, ceramika czy metal wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.

Panie uczestniczące w warsztatach poznały także historię związana z powstaniem sztuki decoupage, która swoje pierwsze kroki stawiała we wschodniej Syberii, w późniejszym czasie powędrowała do Chin a stamtąd dzięki wymianie handlowej do Europy i której nie powstydził się sam Pablo Picasso.
Uwieńczeniem warsztatów były efektownie wykonane pisanki wielkanocne oraz ozdobne flakony i butelki. Spotkanie przebiegło w miłej i twórczej atmosferze, która uświadomiła jej uczestniczkom, że warto zdobywać nowe doświadczenia, realizować marzenia a nade wszystko rozwijać często skrywane talenty i pasje.

Biblioteka Publiczna w Niedomicach zaprasza również do oglądania wystawy pt. ”Magia Decoupage”- prezentującej rękodzieło artystyczne Ewy Kaczówki. Ekspozycję można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki od kwietnia do połowy maja. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem ze sztuką zapraszamy.

 


 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com