Wolność: czujesz to? pod takim hasłem 9 kwietnia odbyła się w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie debata nt. wolności. Pomysłodawcą akcji jest wydawnictwo Zysk i S-ka, Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

 

 


Do akcji wraz z żabnieńską biblioteką, przystąpiło 50 bibliotek publicznych z całej Polski. Podjęły się one przeprowadzenia debaty w oparciu o uprzednio przygotowany scenariusz oraz książkę prof. Leszka Balcerowicza „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów.” W Żabnie w debacie uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II wraz z opiekunem – Katarzyną Węgrzyn. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili: była poseł Grażyna Staniszewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Żabna, dyrektor Gimnazjum Publicznego w Żabnie, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz młodzież.

 

Po powitaniu odbyła się burza mózgów na temat: Wolność to dla mnie... a następnie uczestnicy pochylili się nad tematem: Prawa rowerzystów. Ta zasadnicza część debaty pozwoliła uczestnikom wysłuchać argumentów za i przeciw. W naszej debacie oksfordzkiej momentami oddalaliśmy sie od głównej tezy, Wiele absurdów w prawie o ruchu drogowym. Rowerzysta ma wiele praw ale nie wszystko mu wolno.

Spotkanie zakończyło się powstaniem hasła: „Żabno na rowery!”


 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com