W maju przypada Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. Z tej okazji M-GBP w Żabnie przygotowała wiele imprez i spotkań autorskich. Jedną z atrakcji jaką biblioteka zaplanowała dla dzieci było spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim.

Jest to polski powieściopisarz, satyryk i dziennikarz. W latach 80. był współzałożycielem „kabaretu i...”, współpracował z Programem III Polskiego Radia oraz kabaretem „Długi”. W roku 2000 zadebiutował w roli kontynuatora przygód Pana Samochodzika powieścią pt. „Skarby Wikingów”, tom 1-2. Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. Jego książki charakteryzuje przywiązanie do starych wzorców klasycznej powieści detektywistycznej i sensacyjnej w zderzeniu ze współczesnymi realiami. Autor pracuje także nad scenariuszami filmowymi, a w maju br. ukaże się jego nowa powieść „Prowokator”.

W spotkaniu autorskim brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie i Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich. Łącznie występ wzbogacony o prezentację multimedialną obejrzało ok. 100 dzieci. Po zakończeniu można było otrzymać autograf i dedykację autora.