Po raz ósmy Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny. Tym razem był on poświęcony twórczości Wilhelma i Jakuba Grimm z okazji 155. rocznicy śmierci Wilhelma Grimma.

 

 


Na konkurs wpłynęło 100 prac z terenu gminy Żabno. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Lichorobiec – plastyk, Teresa Kapa – plastyk GCK w Żabnie, Katarzyna Bień – bibliotekarz M-GBP w Żabnie, biorąc pod uwagę nawiązanie do tytułu konkursu, technikę, sposób wykonania pracy oraz samodzielność przyznała nagrody i wyróżnienia:

w kategorii prace plastyczne: przedszkola nagrody zdobyli:

I miejsce – Izabela Starzyk - Oddział Przedszkolny w Sieradzy
Paweł Chromy - Publiczne Przedszkole w Ilkowicach
Gabriela Cich - Publiczne Przedszkole w Ilkowicach
Laura Prisacaru – Cygan - Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim


II miejsce – Bartosz Stono - Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskie
Marcin Kaczówka - Oddział Przedszkolny w Sieradzy
Anna Prażuch – Publiczne Przedszkole w Niedomicach


III miejsce –Natalia Kondal – Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim
Nikola Kostrzewa – Publiczne Przedszkole w Niedomicach
Anna Wielbłąd - Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskiej

Za pracę wykonaną samodzielnie:

I miejsce – Szymon Kubacki – Przedszkole Niepubliczne Dzielnica Konary
II miejsce - Aurelia Kabat – Przedszkole Niepubliczne Dzielnica Konary
III miejsce – Dominik Bogacz – Publiczne Przedszkole w Niedomicach

Wyróżnienie: Martyna Talanda - Publiczne Przedszkole w Żabnie
Paweł Dobrowolski - Publiczne Przedszkole w Żabnie
Emilia Galus - Publiczne Przedszkole w Żabnie
Paulina Michalska – Oddział Przedszkolny w Bobrownikach Wielkich
Maja Sawicki – Osysko – Przedszkole „Smerfna Chata” w Żabnie
Maksymilian Ptak - Przedszkole „Smerfna Chata” w Żabnie
Kacper Ptak - Przedszkole „Smerfna Chata” w Żabnie

w kategorii prace przestrzenne: przedszkola nagrody zdobyli:

I miejsce - Wiktor Pis - Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim
Karol Solak - Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. Józefa w Otfinowie
Adam Trojanowski – Publiczne Przedszkole w Ilkowicach
Maciej Nytko – Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół w Otfinowie


II miejsce - Klaudia Ciemieniowska - Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół w Otfinowie
Wiktoria Skrabacz - Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim


III miejsce - Aleksandra Kapa - Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. Józefa w Otfinowie
Natalia Patulska - Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim
Aleksandra Wolnik - Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. Józefa w Otfinowie

Wyróżnienie: Maksymilian Konop - Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskiej
Krzysztof Puła - Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. Józefa w Otfinowie
Tymoteusz Górczak – Publiczne Przedszkole w Żabnie
Szymon Wałaszek - Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskiej
Marcelina Kowynia - Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. Józefa w Otfinowie

w kategorii prace plastyczne: szkoła podstawowa (klasy I-III) nagrody zdobyli:

I miejsce – Kacper Witek - Szkoła Podstawowa w Niedomicach
Maciej Chromy – Szkoła Podstawowa w Ilkowicach


II miejsce – Łukasz Kozioł – Szkoła Podstawowa w Niedomicach
Emilia Klich – PKZSiP w Niecieczy
Gabriela Jaworska – ZSPGPiP w Otfinowie


III miejsce – Dominika Miękina – Szkoła Podstawowa w Sieradzy
Klaudia Szlosek - Szkoła Podstawowa w Żabnie

Wyróżnienie: Gabriela Banaś – Szkoła Podstawowa w Odporyszowie
Hubert Król – Szkoła Podstawowa w Żabnie
Maja Wajda - Szkoła Podstawowa w Sieradzy
Emilia Skrabacz - Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich
Giulia Prisacaru – Cygan - Szkoła Podstawowa w Łęgu Tarnowskim
Wiktoria Mączka - ZSPGPiP w Otfinowie
Julia Wielgus - Szkoła Podstawowa w Odporyszowie

w kategorii prace przestrzenne: szkoła podstawowa (klasy I-III) nagrody zdobyli:

I miejsce – Szymon Pieprz – Szkoła Podstawowa w Odporyszowie
Barbara Dobrowolska - Szkoła Podstawowa w Żabnie
Kinga Woziwoda - Szkoła Podstawowa w Łęgu Tarnowskim


II miejsce – Zuzanna Patulska - Szkoła Podstawowa w Łęgu Tarnowskim
Zuzanna Fela - PKZSiP w Niecieczy


III miejsce –Roksana Mikuła - Szkoła Podstawowa w Ilkowicach
Karol Kalita- Szkoła Podstawowa w Żabnie
Karolina Kaczówka - Szkoła Podstawowa w Sieradzy

Wyróżnienie: Maria Rzepka - Szkoła Podstawowa w Ilkowicach
Daria Cygan - Szkoła Podstawowa w Odporyszowie
Marlena Kot - Szkoła Podstawowa w Odporyszowie
Natalia Kijowska - Szkoła Podstawowa w Żabnie

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział.

Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli spektakl teatralny pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce” w wykonaniu aktorów z Teatru Lalki i Aktora Parawan z Krakowa.

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com