W Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Całe Żabno czyta dzieciom”. Tym razem książkę pt. „Kamilka gotuje” czytała emerytowana nauczycielka Henryka Ruchwa, której pasją jest gotowanie i pieczenie.

Po przeczytaniu książki dzieci z kl. „0” Szkoły Podstawowej w Żabnie chętnie dyskutowały na temat gotowania i pieczenia ciast. Uważały, że główna bohaterka książki Kamilka jest bardzo pomysłowa i pracowita, ponieważ wspólnie z tatą upiekła ciasto dla mamy. Później uczestnicy spotkania, po dokładnym umyciu rąk przygotowali sałatkę owocową.

Najpierw dzieci skroiły owoce, a następnie wspólnie wymieszały je w dużej misce i ze smakiem zjadły. Stwierdziły, że jest bardzo pyszna i zdrowa, a na pomysł przygotowania w domu własnej sałatki zareagowały z ogromnym entuzjazmem.

Pani Henia w to wspólne gotowanie włożyła nie tylko dużo pracy, ale i serca. Obiecała, że po wakacjach spotka się z dziećmi jeszcze raz. Tym razem na pieczenie ciasteczek.