Klubowicze Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy M-GBP w Żabnie spotkali się, aby porozmawiać o przeczytanej książce „Ewa i idealna opiekunka”.

Polska pisarka Hanna Kowalska-Pamięta, autorka książek dla młodzieży tym razem napisała powieść dla starszych dzieci. Książka „Ewa i idealna opiekunka” to wesoła opowieść o poważnych sprawach. Opowiada o dziesięcioletniej dziewczynce Ewie, jej rodzicach, „idealnej” opiekunce i szkolnych koleżankach. Klubowicze uważają, że jest to ciekawa lektura, pełna detektywistycznych zagadek i wartkiej akcji. Porusza temat szacunku, miłości, przyjaźni i zaufania przy jednoczesnej dawce dobrego humoru.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 26 marca, a jego tematem będzie opowieść Beaty Wróblewskiej „ Motyl w podróży”.