„Musisz to komuś powiedzieć” autorstwa Barbary Ciwoniuk to książka, która była omawiana na Młodzieżowym DKK działającym przy M-GBP w Żabnie.

Opowiada o problemach, z którymi może mieć styczność młodzież: narkotyki, alkohol, konflikty z rodzicami i rodzeństwem, przeżycie pierwszych zauroczeń, tożsamość seksualna, tolerancja.

Główna bohaterka piętnastoletnia Milena bierze udział w warsztatach literackich poświęconych życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Odkrywanie prawdy o Konopnickiej, oddzielanie rzeczywistości od mitów okaże się fascynującym zajęciem. Milena ze zdumieniem uświadomi sobie, że ciche, ponad sto lat tajone konflikty, nękające rodzinę wielkiej poetki, są obecne także w życiu jej przyjaciół.

Klubowiczki uważają, że książka napisana jest dobrze i może zainteresować młodych ludzi. W następnym miesiącu omawiana będzie powieść Gai Kołodziej pt. „Wystrzałowa maturzystka”.