„Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” to ogólnopolski projekt, w którego realizację włączyła się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie. Jest on realizowany przez firmę Microsoft, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W ramach akcji żabnieńska młodzież spotka się z Urszulą Kluz-Knopek – graficzką komputerową, projektantką grafiki, programistką, absolwentką informatyki i fotografii. Jest ona jednym z 30 młodych profesjonalistów biorących udział w projekcie, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury, opowiadając o swojej ciekawej, przyszłościowej pracy związanej z nowoczesnymi technologiami. Całość będzie miała charakter warsztatowy – będą quizy, pytania, wspólne ćwiczenia.