Rozmowy o karierze i pasji w bibliotece w Łęgu Tarnowskim w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Kariera. Internet”.

Które zawody są najbardziej przyszłościowe? Jak ważna jest pasja? Gdzie się uczyć, aby w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z nowymi zawodami i planowaniem swojej kariery zawodowej szukali gimnazjaliści z Łęgu Tarnowskiego razem z młodym profesjonalistą Olgą Golonką.

Zaproszony gość ma ciekawą i przyszłościową pracę związaną z nowymi technologiami, z wykształcenia jest prawnikiem, natomiast zawodowo zajmuje się z pasją e-marketingiem i komunikacją w Internecie. Pani Olga opowiadała uczestnikom spotkania o tym, jak wyglądały początki jej drogi zawodowej, czym się obecnie zajmuje, jak wygląda jej dzień pracy, jakie są jej zainteresowania i plany na przyszłość. Pasja i zaangażowanie są kluczem do sukcesu - to główne przesłanie spotkania. Były również pytania, wspólne ćwiczenia i quiz. W spotkaniu, które odbyło się 28 marca w bibliotece, wzięli udział uczniowie III klasy Publicznego Gimnazjum w Łęgu Tarnowskim.

Spotkanie było elementem drugiej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”, w którym uczestniczy Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łęgu Tarnowskim. Jego celem jest wspieranie młodych ludzi w planowaniu ich przyszłości zawodowej. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, uwzględniając przy tym rozwój społeczeństwa informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.