Projekt „Link do przyszłości” ma na celu pomóc młodym ludziom z małych miejscowości w planowaniu dalszej edukacji i kariery zawodowej. Zwraca szczególną uwagę na dostosowanie kompetencji do potrzeb społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

W ramach projektu odbywają się spotkania z młodymi profesjonalistami, którzy w swojej pracy korzystają z nowych technologii. Pozwalają one także zapoznać się z aktualnymi trendami na rynku pracy i odkryć swój potencjał.

Takie właśnie spotkania odbyły się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie. W roli profesjonalisty wystąpiła Urszula Kluz-Knopek - graficzka komputerowa, projektantka grafiki, programistka, absolwentka informatyki i fotografii. Pani Urszula opowiedziała młodzieży o swojej drodze edukacyjnej i zawodowej, podzieliła się swoimi przemyśleniami, co zrobić, by osiągnąć sukces.

W spotkaniach wzięło udział 34 osoby – uczniowie Publicznego Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie. Dowiedzieli się, jak wygląda dzień pracy młodej profesjonalistki, wspólnie rozmawiali o nowych zawodach i zastanawiali się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy – były quizy, pytania, wspólne ćwiczenia.

Uczestnicy wyrażali zadowolenie ze spotkania, podobała im się zarówno forma zająć jak i zasób informacji, jakie uzyskali. Historia życia zaproszonego profesjonalisty, jego droga do sukcesu dała im wiele do myślenia, zrozumieli, że pasja to podstawa i że do wszystkiego należy podchodzić z zaangażowaniem.

Spotkania z młodymi profesjonalistami w ramach projektu „Link do przyszłości” to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.