witkowskaminiW niedzielę odbędzie się trzecia w powojennej historii Żabna uroczystość nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Żabno. Rada Miejska w Żabnie postanowiła uhonorować Marię Witkowską, która jest symbolem propagowania działań kulturalnych w naszym regionie.

To niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 2 lutego 2014 r. w Gminnym Centrum Kultury, gdzie odczytany zostanie akt nadania tytułu Honorowej Obywatelce. Tym samym będzie to trzecia nominacja w powojennej historii Żabna, której wcześniej dostąpili ks. Zdzisław Podstawa oraz Paweł Domański. Uroczystość odbędzie się o godzinie 17:00.

Dwie godziny wcześniej (15:00), również na Sali Widowiskowej GCK, odbędzie się promocja albumu: „Kalendarium dziejów sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie”. Jest to nowa publikacja poświęcona w całości sanktuarium oraz Muzeum Jana Wnęka, dofinansowana w ramach realizacji „Małych projektów” z programu LEADER. Prezentację uświetni występ uczniów Szkoły Podstawowej w Odporyszowie.