W gronie laureatów międzypowiatowego finału Poszukiwań, który w tym roku odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku znaleźli się recytatorzy z powiatu tarnowskiego, a wśród nich aż troje uczestników z Gminy Żabno.

Największymi sukcesami mogą pochwalić się gimnazjaliści z Gimnazjum Publicznego w Żabnie - Michał Mazur oraz Michał Kijowski, którzy w kategorii recytacja zajęli odpowiednio I i II miejsce. Natomiast w gronie laureatów w kategorii: recytacja szkół podstawowych znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej w Żabnie – Hanna Białas zajmując III miejsce.

Wśród laureatów z powiatu tarnowskiego w kategorii recytacja znaleźli się również: Izabela Zając (Szkoła Podstawowa w Tuchowie, III miejsce), Kacper Rokosz (Szkoła Podstawowa w Łętowicach, wyróżnienie), natomiast w kategorii poezja śpiewana II miejsce zdobyła Katarzyna Wnęk z Zespołu Szkół w Lubczy.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji Poszukiwań.