Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Joanną Olech 26 maja 2014 r. o godz. 10.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie,  11:30 - Filia w Niedomicach i 12:30 Filia w Łęgu Tarnowskim.

Joanna Olech (ur. 26 grudnia 1955 w Warszawie) – z wykształcenia grafik, jest autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisze także artykuły o literaturze dziecięcej w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książkach” i „Gazecie Wyborczej”. Od roku 2007 jest członkiem zarządu Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Współautorka podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjalistów. Ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zadebiutowała powieścią dla dzieci pt. „Dynastia Miziołków” (1994). Ponadto jest autorką takich książek jak: „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Trudne słówka”, „Pulpet i Prudencja”, „Gdzie diabeł mówi do usług”, „Tarantula, klops i Herkules”, „Bal przebierańców”, „Tytus – superpies”, „Tadek i spółka”.