Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską 16 października 2014 r. o godz.11.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie.

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci, takich jak: „Na wszystko jest sposób”, „Opowiadania dla przedszkolaków”, „Opowiadania z piaskownicy”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Nie ma nudnych dni”, ”Zbój opowiadania o koniach i konikach”, „Mruk opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”, „Najwierniejsi przyjaciele” i wielu innych. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku-Białej, jest mamą Marty i Kacpra, a jej pasja to jazda konna.

Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłowicz. Jej książka „Na wszystko jest sposób” otrzymała drugą nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, a „Wieloryb” pierwszą nagrodę w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI.