Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, pisarką, autorką książek dla dzieci.
8 czerwca godz. 8:30 – Filia w Niedomicach
8 czerwca godz. 10:15 – Filia w Niecieczy
8 czerwca godz. 12:00 – Filia w Otfinowie

 

 

Renata Piątkowska – polska pisarka, autorka książek dla dzieci. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Bielsku Białej. Jej pasją jest literatura oraz malarstwo i jazda konna.

Za książka „Wieloryb” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. W 2007 roku jej książka „Na wszystko jest sposób” otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho - Radziwiłłowicz.

Jest autorką m.in. „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Wieloryb”, „To się nie mieści w głowie”, „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”, „Zbój. Opowiadania o koniach i konikach”, a także „Moje prawa ważna sprawa!”.

Spotkanie jest zorganizowane we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie.

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com