Z okazji przypadającej w tym roku 630. rocznicy nadania praw miejskich dla Żabna Gminne Centrum Kultury, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Przyjaciół Żabna i Urząd Miejski w Żabnie przygotowali trzy rodzaje konkursów dla dzieci i młodzieży, których celem było odkrywanie bogactwa dziedzictwa kulturowego, poznawanie przeszłości miasta, popularyzacja wiedzy na temat ludzi wpisanych w jego historię i kształtowanie poczucia więzi regionalnej z małą ojczyzną.

Był to konkurs wiedzy o Żabnie, konkurs plastyczny i fotograficzny. 28 maja w sali widowiskowej Centrum Kultury odbyło się ich podsumowanie, połączone z uroczystym wręczeniem nagród.

Laureatom i uczestnikom nagrody wręczali Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior, który objął konkursy honorowym patronatem, Zygmunt Zając – prezes Towarzystwa Przyjaciół Żabna oraz Paweł Domański – Honorowy Obywatel Gminy Żabno, autor książek o przeszłości miasta. Nagrodzone zostały łącznie 83 osoby.

Uroczystość uświetniła prezentacja zdjęć autorstwa Krzysztofa Wójcika „Żabnieńskie cztery pory roku”. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com