Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller – pisarką książek dla dzieci:
2 czerwca godz. 9.00 – Filia w Otfinowie
2 czerwca godz. 11.00 – Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Żabnie.

 

 

Ewa Stadtmuller ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP.

Obecnie ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Na szczególną uwagę zasługują napisane wspólnie z Anną Chachulską przewodniki: „Kraków i okolice” oraz „Zakopane i okolice”. Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują książki: „Przypalona szarlotka”, „Zwierzyniec Pana Boga” czy opowieść o Janie Pawle II „Z Wadowic do nieba” i „Znak pokoju”.

W 2003 roku Ewa Stadtmuller została wyróżniona Honorową Wstęgą – Przyjaciel Przedszkolaka, a w 2008 za książkę „A jak Anioł” otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich - Feniks 2008. Od 2000 r. jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a od 2010 Polskiej Sekcji IBBY.

Wszystkich czytelników, a zwłaszcza najmłodszych serdecznie zapraszamy na spotkanie z panią Ewą Stadtmuller.

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com