spotkanie miniW świąteczno-mikołajkowej scenerii odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy herbatce i ciasteczkach rozmawialiśmy o książce A. Sommer-Bodenburg „Wampirek w niebezpieczeństwie”.

 

 

 

Omawiana na spotkaniu książka stanowi część serii, której głównym bohaterem jest wampirek. Rodzice Antosia z zaskoczeniem odkrywają, że Ania – przyjaciółka ich syna, jest niewidzialna na zdjęciach. Zaniepokojeni, nie bardzo wiedząc, co począć, zabierają chłopca do psychologa. Tymczasem stróż cmentarny Sęp-Kowalski planuje pozbyć się mieszkających na cmentarzu wampirów. Część, którą one zajmują chce przerobić na park. Wampirek i jego najbliżsi znajdą się w prawdziwym niebezpieczeństwie, z którego wybawi ich Antoś.

Tradycją stało się już, że na ostatnim spotkaniu przed świętami Bożego Narodzenia młodzi klubowicze zostają obdarowani podarunkami od Świętego Mikołaja. Również w tym roku Mikołaj nie zapomniał o członkach DKK i przekazał im upominki. Rozstaliśmy się w wesołych nastrojach, zadowoleni, że tak miło upłynął nam czas.
Następne spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2016 roku, tym razem zapraszamy do dyskusji nad książką „Moje Bullerbyn” Barbary Gawryluk.


 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com