Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na spotkanie z Andrzejem Kurdzielem autorem książki „Święty Jan Paweł II - żyje pośród nas” i jego gościem ks. Prałatem Stefanem Misińcem, które odbędzie się 9 kwietnia (czwartek) 2015 r. o godz. 17.00 w sali klubowej GCK w Żabnie.

Myślą przewodnią publikacji „Święty Jan Paweł II - żyje pośród nas” są nauki Papieża i dziedzictwo jakie pozostawił po swojej działalności publicznej i pisarskiej. Książka jest niezwykłym zapisem owoców świadectwa życia świętego naszych czasów oparta na wywiadach z osobami, które na swojej drodze życia spotkały Karola Wojtyłę, późniejszego Papieża.

Każda rozmowa stanowi osobny rozdział dotyczący m.in. jego życia, nauk oraz interpretacji jego nauczania. Rozmowy koncentrują się wokół Jana Pawła II jako człowieka, który zmienił świat, który zmienił oblicze tej ziemi nie tylko w wymiarze politycznym czy ekumenicznym, ale nade wszystko duchowym. Nie brakuje w niej wątków o nauczaniu papieskim, osobistych relacji i przygód bohaterów książki z Janem Pawłem II, a nawet śmiesznych anegdot czy nieznanych scen z Jego życia.

W książce opublikowane zostały wywiady z duchownymi:, m.in. ks. inf. Januszem Bielańskim, ks. inf. Jerzym Bryłą, ks. inf. Janem Dyduchem, ks. inf. Władysławem Gasidło, ks. prałatem Stefanem Misińcem, bp Damianem Muskusem, bp Tadeuszem Pieronkiem, ks. prałatem Antonim Sołtysikiem, bp Janem Szkodoniem, bp Janem Zającem.

Autor publikacji - Andrzej Kurdziel to absolwent Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Dziennikarz czynny; specjalizuje się szczególnie kulturą oraz religią.
W 2009 roku współpracował przy Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Pomysłodawca cyklu imprez „Wieczór z artystą” w Klubie Garnizonowym w Krakowie. Impresario artystyczny Niny Repetowskiej, Haliny Kunickiej. Jego pasją jest opera, operetka, teatr, muzyka współczesna.

Natomiast gość spotkania - ks. prałat Stefan Misiniec urodził się na Orawie w Zubrzycy Górnej w 1942 roku. Studiował na Wydziale Teologicznym w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Arcybiskupa Karola Wojtyły w katedrze na Wawelu w 1966 r. Był wikariuszem w Zakliczynie k/Myślenic, Łodygowicach, Dobczycach i Bieżanowie, spowiednikiem w Bazylice Mariackiej w Krakowie, referentem d/s kultury chrześcijańskiej w Kurii Metropolitalnej i animatorem Tygodni Kultury Chrześcijańskiej w Krakowie. Pracował jako korespondent Biura Prasowego Sekretariatu Episkopatu Polski. Był organizatorem i pierwszym kierownikiem Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków. Prowadził również zajęcia na Studium Żywego Słowa im. J. Osterwy w Krakowie. Jest także poetą, autorem wielu książek i albumów, redaktorem. Obecnie mieszka w parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów ustanowionego przez Sejm RP
Roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II.
Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki wraz z autografem autora.