Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Orawską w ramach „Żabnieńskich Spotkań Poetyckich” organizowanych pod Honorowym Patronatem Burmistrza Żabna – Stanisława Kusiora. Spotkanie odbędzie się 29 maja 2015 r. o godz. 18.00, towarzyszyć mu będzie promocja tomiku poetyckiego „Nenufary”.

Małgorzata Orawska – ur. w 1965 r., od dzieciństwa związana z Odporyszowem, Dąbrową Tarnowską i Żabnem. Z wykształcenia pedagog i animator kultury. Od ponad 20 lat mieszka w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim, pracuje w oświacie.

W 2005 r. wydała debiutancki tomik poezji pt. „Margerytki”. Jej utwory ukazały się m.in. w zbiorze wierszy poetów ziemi cieszyńskiej „Podwieczorek z metaforą” (2006), w IV Antologii wierszy nagrodzonych w konkursach poetyckich DK w Kętach „Szukam słowa” (2006), a także w „Antologii skoczowskich poetów” MCK w Skoczowie (2014).

Redaktor naczelny „Kalendarzy Miłośników Skoczowa” (1996-2010), współtwórczyni publikacji dotyczących Skoczowa i regionu. Autorka licznych artykułów w lokalnych wydawnictwach i prasie.

„Nenufary” to zbiór zawierający najnowsze wiersze, powstałe w latach 2010-2015 oraz kilka wcześniejszych utworów.