tymoteusz miniW maju przypada Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. Z tej okazji M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich użytkowników. Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych czytelników pt. „Tymoteusz Rymcimci” Jana Wilkowskiego.

 

 


Jest to wesoła i dowcipna historia opowiadająca o przyjaźni małego misia Tymoteusza z bezdomnym pieskiem. Wartości jakie przekazane są w bajce przysłużą się do zaszczepienia wśród dzieci miłości i szacunku do zwierząt.
W role aktorów wcielili się młodzi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru „Moliki” działającego przy Bibliotece. Główna rolę misia Tymoteusza zagrała Patrycja Gierczyńska, tatę misia Martyna Szulecka. W rolę pieska wcieliła się Paulina Czarna, lisa Zuzanna Dziura, a kury Nadia Grabka.
Spektakl obejrzały przedszkolaki z Żabna i Ilkowic oraz uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Żabnie, łącznie ok. 200 dzieci.
Po zakończonym przedstawieniu najmłodsi zwiedzili Bibliotekę, zapoznali się z pracą bibliotekarza, a także z zasadami korzystania z usług Biblioteki.

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com