15 grudnia, w rocznicę śmierci ks. Janusza St. Pasierba – kapłana, poety, eseisty, historyka, znawcy sztuki i kultury – mogliśmy uczestniczyć w wieczorze poezji pt. „...czas nadziei" przygotowanym wspólnie przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie.

W programie zaprezentowane zostały wybrane fragmenty twórczości naszego wielkiego rodaka, recytowane przez uczniów ZSP w Żabnie oraz ks. Dariusza Króla, który wystąpił w roli samego ks. Pasierba.
Zgromadzeni goście mogli na chwilę zatrzymać się i zadumać nad pięknem i głębią słów kapłana-poety mówiących o adwencie, oczekiwaniu, nadziei, miłości i świętach Bożego Narodzenia, a tym samym przeżyć prawdziwą ucztę duchową. Ponadto mogli podziwiać wystawę prac uczniów ZSP w Żabnie inspirowanych twórczością patrona szkoły oraz skosztować ciast przygotowanych przez żabnieńskie Technikum Gastronomiczne.