Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna gościła 8 marca wyjątkowych krakowskich muzyków – Grzegorza Turanua oraz Jacka Królika w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani” finansowanego w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego „Koncert sowich piosenek” był doskonała okazją, by uczcić przypadający w tym dniu Dzień Kobiet.

Podczas występu muzycy zaprezentowali znane wszystkim przeboje: „Między ciszą a ciszą”, „Cichosza” czy „Bracka”, jak również mniej znane szerokiej publiczności utwory z repertuaru Grzegorza Turnaua. Nie zabrakło także coverów innych artystów, m.in. Billy Joela, Johna Lennona, pojawiły się także piosenki Marka Grechuty oraz Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Żabnieńska publiczność doskonale bawiła się podczas koncertu, gdyż artyści nie tylko zaprezentowali doskonałe wykonania utworów, lecz zabawiali widzów anegdotami z nimi związanymi.

Na zakończenie spotkania burmistrz Żabna Stanisław Kusior wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Lustofinem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Wójcikiem wszystkim paniom złożyli życzenia  i wręczyli kwiaty z okazji ich święta.

Po koncercie była możliwość nabycia płyt artysty, a także zdobycia jego autografu. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć i kuluarowych rozmów.
Serdecznie dziękujemy Galerii Żabno oraz Kwiaciarni „Kolorowe Kwiaty” - sponsorom kwiatów, a także Kołu Gospodyń „U Tatara” z Siedliszowic za przygotowanie słodkiego poczęstunku.