Książka „Twardy orzech do zgryzienia” Renaty Piątkowskiej była tematem dyskusji ostatniego spotkania członków DKK w Oddziale dla dzieci i młodzieży M-GBP w Żabnie.

Sporo było do omówienia, gdyż począwszy od tytułu książki wszystko zasługiwało na uwagę ? Dziewczęta wskazywały swoje ulubione opowiadania  i wspólnie analizowały nauki z nich płynące. Do tego utrwalały sobie znaczenie niektórych związków frazeologicznych.

Nasze klubowe pisarki chcąc pochwalić się swoimi mini powieściami, które napisały zainspirowane pomysłami bohaterki książki Ewy Grętkiewicz „Zakręcona na Maksa”, wysłały je do Krakowa do pani Elżbiety Skrzydlewskiej - wojewódzkiego  koordynatora DKK. W odpowiedzi otrzymały pozdrowienia, gratulacje oraz życzenia sukcesów w rozwijaniu talentów.
Następne spotkanie klubu odbędzie się 26 kwietnia o godz. 15.30. Zapraszamy do lektury książki Sławomira Hanaka „Dziewczyny i chłopaki. Niepotrzebne skreślić”.