„Melodie świata” – to tytuł koncertu edukacyjnego w wykonaniu małżeńskiego duetu Joanny i Pawła Łukasików (pianino i altówka), który odbył się 12 kwietnia w Domu Ludowym w Otfinowie.

 

 

 

Koncert zrealizowany został w ramach zadania „Z gwiazdami…nie tylko zaczytani” 2. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W koncercie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie. Wśród słuchaczy byli obecni także Stanisław Kusior – Burmistrz Żabna i Krzysztof Królikowski – sołtys wsi Otfinów.


Muzyczna podróż biegła przez kraje europejskie (Irlandia, Niemcy, Austria, Norwegia, Gruzja), nie ominęła też dalekich zakątków na innych kontynentach (Argentyna). Była pełna ciekawych anegdot i zagadek. Młodzi słuchacze dowiedzieli się też, co to jest altówka i jak na niej grać.


Koncert bardzo spodobał się publiczności, o czy świadczyły długie i pełne entuzjazmu brawa. Koncert „Melodie świata” był kolejnym już wydarzeniem zrealizowanym na terenie gminy Żabno w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani”, który finansowany jest ze środków 2. Edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.


Patronat honorowy nad projektem sprawują: Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior, Burmistrz Radłowa – Zbigniew Mączka, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa.

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com