Gminne Centrum Kultury oraz Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zapraszają uczniów szkół podstawowych z ternu Gminy Żabno do udziału w konkursie recytatorskim. Konkurs „O Laur Dębu Wolności” odbywa się w ramach gminnych obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przeprowadzony zostanie 17 maja br.

Celami konkursu są: kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, pogłębianie znajomości polskiej (w tym lokalnej) poezji patriotycznej z uwzględnieniem okresu rodzącej się w Polsce niepodległości oraz rozwijanie zainteresowań literackich dzieci i młodzieży.

Do udziału w konkursie należy zgłaszać się za pośrednictwem szkół. Z każdej szkoły do konkursu może zgłoszonych zostać max. 3 uczestników z każdej kategorii wiekowej.

Konkurs honorowym patronatem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

Szczegółowe informacje zawiera Regulamin.

REGULAMIN -do pobrania

KARTA ZGŁOSZENIA - do pobrania