Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie wraz z działającym przy niej teatrem „Moliki” przygotowała spektakl pt. „Historia wieży mariackiej” na podstawie scenariusza Ewy Stadtmüller. Premiera odbyła się 6 czerwca 2018 roku na scenie sali widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Przedstawienie oparte na najpiękniejszych krakowskich legendach jest też doskonałą okazją do uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W role aktorów wcielili się: Hanna Ciećko, Kamila Chłoń, Paulina Czarna, Wojciech Dziura, Zuzanna Dziura, Tomasz Górczak, Tymoteusz Górczak, Aurelia Kabat, Hubert Makowski, Olga Mikowska, Julia Szopińska.

Widzami przedstawienia były dzieci z „zerówki” oraz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Żabnie. Na koniec spektaklu wszyscy częstowali się precelkami i pozowali do wspólnej fotografii.