Biblioteka Publiczna w Niedomicach włączyła się IV ogólnopolską akcję Nocy Bibliotek pod hasłem: „Rzeczpospoczyta”.Wieczorno-nocna impreza rozpoczęła się o godz. 18.00. W trakcie jej trwania uczestniczący w niej czytelnicy rozwiązywali zagadki o charakterze przyrodniczym i historycznym tematycznie związanymi z naszą ojczyzna Polską.

 

 

 

Wspólnie obejrzeli prezentacje multimedialną pt.:”Polska jakiej nie znacie” mająca za zadanie przybliżyć czytelnikowi niepowtarzalne piękno ojczystej przyrody i zabytków, które znane są także na całym świecie . Z rozsypanki literowej układali nazwy polskich miast i wysłuchali ciekawostek związanych z tą miejscowością. Nie zabrakło kolejnego motywu patriotycznego ściśle związanego z obchodami przez Polskę 100-lecia niepodległości.

 

Najmłodsi czytelnicy wykonali zespołowo plakaty związane z tym wydarzeniem. Pod koniec imprezy odbyła się emisja polskiego filmu przygodowo-detektywistycznego pt.:”Tarapaty”. Prawo do publicznej emisji filmu było efektem udziału w tej szeroko zakrojonej akcji. Uczestnicy spotkania otrzymali certyfikaty z podziękowaniem za udział w IV edycji Nocy Bibliotek, zakładki do książek z logiem akcji oraz długopisy z kolorowym nadrukiem . Uwieńczeniem spotkania było wspólne pamiątkowe zdjęcie.


Akcja Nocy Bibliotek to nie tylko promocja czytelnictwa ale także uświadomienie czytelnikowi, iż biblioteka jest miejscem dostępnym i przyjaznym dla każdego bez względu na wiek.

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com