W ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, w bibliotece w Łęgu Tarnowskim dzieci spędziły niezwykły piątkowy wieczór, który obfitował w zabawy i rozrywki, dobre humory i śmiech.

Przygotowano np. literacki  głuchy telefon, który  okazał się bardzo twórczy, ponieważ powstało wiele całkiem nowych i zaskakujących tytułów książek  jak np. „Pięciopsiączki”, „Piętka z Zakątka” czy „Opowieści z Pojerby”. Uczestnicząc w  innych zabawach trzeba było wykazać się  sprytem, koncentracją i dobrą koordynacją ruchów, a rozwiązując łamigłówki wytężyć intelekt.

Na zakończenie spotkania odbyła się projekcja filmu „Tarapaty”. Szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci, po wieczorze pełnym wrażeń nie mogą doczekać się kolejnej NOCY  BIBLIOTEK w BIBLIOTECE - miejscu w którym warto przebywać.