Oddział dla Dzieci i Młodzieży M-GBP w Żabnie odwiedzili najmłodsi czytelnicy z żabnieńskiego przedszkola. Nasi goście przyszli, aby porozmawiać o historii Godła Polski.

Dzieci dokładnie przyglądały się wizerunkowi orła przedstawionemu na godle i zwracały uwagę na kolory. Rozmawiały o miejscach, w których wieszamy godło i o szacunku z jakim należy traktować symbole narodowe. Wysłuchały legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” i odpowiadały na pytania do tekstu dotyczące początków państwa polskiego. Zajęcia zakończyły się pokolorowaniem godła i pamiątkową grupową fotografią.

Przedszkolaki, zarówno te najmłodsze jak i starsze, wykazały się dużą kulturą osobistą, znajomością zasad dobrego zachowania i kulturalnej dyskusji. Chętnie i aktywnie włączały się w tok zajęć i obiecały jeszcze nas odwiedzić.
Lekcje czytania to zajęcia cykliczne, które nasza biblioteka kieruje do przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III). Zainteresowane grupy zorganizowane prosimy o kontakt w celu ustalenia tematu i terminu zajęć.