W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zorganizowała event pt. „Dzień otwarty z kodowaniem”. Zaproszenie do Biblioteki przyjęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie, którzy wzięli udział w przygotowanych zajęciach mających na celu przybliżenie tematu kodowania i programowania.

Uczniowie zapoznali się ze zróżnicowaną ofertą biblioteki i czynnie uczestniczyli w realizacji przygotowanych wyzwań. Dzień otwarty m.in. miał na celu promocję zajęć jakie biblioteka organizuje w ramach „Małopolskich Klubów Kodera”, programu który realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”.

Spotkania Klubu Kodera w Żabnie odbywają się w piątki o godzinie 16:00 i dofinansowane są ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Zainteresowane osoby: dzieci od lat 10 oraz młodzież zachęcamy do zapisywania się na zajęcia w Bibliotece.