W piątkowy wieczór, 15 czerwca, mieszkańcy Żabna mieli okazję obejrzeć spektakl „Aj waj! czyli historie z cynamonem” w wykonaniu Grupy Rafała Kmity.

Przedstawienie, które od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem i bardzo dobrym odbiorem w całym kraju, zostało zaprezentowane na scenie Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w pełnej krasie ze znakomitą grą aktorską i scenografią na najwyższym poziomie. „Aj waj! czyli historie z cynamonem” to spektakl muzyczny pełen wyśmienitego humoru, w którym „grają” również przedmioty będące integralną częścią przedstawienia. Muzyka i śpiew łączą się z opowieściami i anegdotami o Narodzie Wybranym.

Grupa Rafała Kmity zawładnęła sceną i sercami mieszkańców Żabna, którzy wypełnili widownię do ostatniego miejsca. Spektakl przyjęto owacją na stojąco i długimi brawami dzięki czemu widzowie doczekali się fantastycznego „bisu”, który doskonale podsumował przedstawienie. Takiego spektaklu w Żabnie jeszcze nie było!

Wydarzenie odbyło się ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” ze środków 2. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Projekt realizowany jest w trzech gminach: Żabnie, Radłowie i Dąbrowie Tarnowskiej przez: Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Radłowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowski Dom Kultury. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.