Przygody dziesięciu skarpetek, czterech prawych i sześciu lewych było tematem „skarpetkowego spotkania” z Justyną Bednarek, która jest autorką „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” i „Nowych przygód skarpetek”.

Autorka opowiadała dzieciom co się dzieje ze skarpetkami, które gubią się w najmniej oczekiwanym momencie, zaczynają żyć własnym życiem, i jakie mają przygody. Potem uczestnicy spotkania mieli za zadanie narysować i opowiedzieć swoje własne skarpetkowe historie. Powstało więc wiele nowych rysunkowo-skarpetkowych przygód, równie niesamowitych jak te, które opisała pani Justyna Bednarek.

Dzieci poznały również Babcochę i Niesporczaka bohaterów najnowszych książek pani Justyny. Pamiątką ze spotkania dla uczniów klas O – III Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim, którzy uczestniczyli w spotkaniu, jest wspólne zdjęcie z Justyną Bednarek.