Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie znalazła się w gronie najaktywniej działających bibliotek w Polsce i zalicza się do 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

 

 


W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Żabnie oraz Filiach od września do końca grudnia 2018 roku wydano trzylatkom 98 wyprawek czytelniczych , w tym 55 w Żabnie, 17 w Łęgu Tarnowskim, 11 w Niedomicach, 9 w Otfinowie i 6 wyprawek w Niecieczy. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum 1 książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymał naklejkę, a po zebraniu 10 – imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. W żabnieńskiej bibliotece dyplom otrzymało dwóch czytelników. W Otfinowie również wręczono dwa dyplomy, a w Łęgu Tarnowskim jeden .


Kolejne wyprawki będziemy wydawać dzieciom urodzonym w 2016 roku. Na przygodę z książką i czytaniem zapraszamy trzylatków wraz z rodzicami. Czekają na nich książeczki „Pierwsze wiersze dla…”, poradniki dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.


Zachęcamy do odwiedzenia strony kampanii www.wielki-czlowiek.pl oraz do obejrzenia spotu promocyjnego: https://www.youtube.com/watch?v=mStRmHpKph4

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com