Z okazji 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907), wielkiego poety i malarza oraz twórcy teatralnego, Biblioteka w Żabnie przygotowała wystawę „Wyspiański – mistrz pędzla i pióra”.

 

 


Wystawę można obejrzeć w holu biblioteki, zaś w czytelni można zapoznać się z bibliofilskim wydaniem reprintu książki „Stanisław Wyspiański. Dzieła malarskie” z tekstami Stanisława Przybyszewskiego i Tadeusza Żuka-Skarszewskiego z roku 1925 (oryginał przechowywany jest w Bibliotece Jagiellońskiej) oraz innymi publikacjami dotyczącymi jego życia i twórczości.


Dodatkowo Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie organizuje warsztaty literacko-plastyczne dla uczniów szkół podstawowych. Przedstawiony zostanie im życiorys i twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Następnie uczestnicy zaprojektują i wykonają witraże z bibuły i papieru. Zainteresowanych zajęciami prosimy o kontakt z Biblioteką.


W związku z rocznicą odbędzie się również konkurs plastyczny „Pocztówka do Wyspiańskiego”. Szczegóły i regulamin zostaną ogłoszone wkrótce.

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com