Ferie, ferie i po feriach. W Bibliotece Publicznej w Niedomicach dobiegły końca zajęcia literacko-plastyczne zorganizowane dla najmłodszych czytelników w czasie ferii zimowych. Zajęcia odbywały się pod hasłem :”Bałwankowe podróże po literaturze”.

 

 

 

Dzieci uczestniczące w zajęciach chętnie włączały się w różnego rodzaju prace plastyczne , które wykonywały dowolną techniką. Wykorzystano płatki kosmetyczne, z których powstał obrazek do tekstu z książeczki Wandy Chotomskiej pt. ”Dziesięć bałwanków”. Z brokatu powstały trzy gwiazdki , które przywędrowały wprost z opowiastki autorstwa Ewy Stadtmuller pt. ”Trzy gwiazdki szczęścia”, którą to uczestnicy mieli okazję wysłuchać podczas głośnego czytania.

 

Gwiazdki okazały się doskonałym tłem dla tworzącego się zimowego krajobrazu z trzema pingwinkami wykonanego przez dzieci z kolorowego papieru. Olbrzymi śniegowy bałwanek ulubiony towarzysz zimowych zabaw z krecikiem postaci stworzonej przez Zdenka Milera wykonany z waty, będzie towarzyszył czytelnikom w bibliotece do wiosny. Urozmaiceniem spotkań feryjnych z najmłodszymi czytelnikami okazały się cieszące popularnością gry i zabawy stolikowe. Z dużym zainteresowaniem spotkała się zabawa w skojarzenia oraz gra, która wytęża umysł o nazwie Scrabble czy sprawnościowa jak Twister.

 

Te literacko-plastyczne podróże po literaturze były najlepszym przykładem na to, iż można w sposób ciekawy i przyjemny spędzać czas nie tylko przy komputerze.

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com