Jak łatwo wpada się w nałóg? Jakie mechanizmy nim sterują? Czy można się od niego uwolnić? A jeśli tak to za jaką cenę?

 

 

 

 

Na te pytania mogli znaleźć odpowiedź członkowie młodzieżowego DKK , którzy na styczniowym spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Niedomicach omawiali auobiografię Christiany F. dwunastoletniej narkomanki z Berlina zachodniego zatytułowaną "My dzieci z dworca ZOO". 

 

Ta wstrząsająca opowieść ukazuje w całej odsłonie, iż od chwili wejścia w nałóg nic już nie zależy od człowieka, ale od machiny uzależnienia, która wciąga coraz bardziej w swoje śmiercionośne tryby i od osób którzy ją dla zysku napędzają. Książka nie czyni z małoletniej Christiany F. bohaterki wręcz przeciwnie ukazuje jej marność i upodlenie do granic ludzkich możliwości mimo ciągle podejmowanych przez nią prób pokonania nałogu.

 

Przekaz jest prosty łatwo się "posypać "niż poskładać potem w całość. Klubowicze gorąco zachęcają czytelników do sięgnięcia po tą kultową już lekturę, chociażby ku przestrodze i wzbudzeniu w sobie refleksji nad własnym życiem i życiem innych ludzi a także dalekowzroczności w pochopnie wydawanych o nich opiniach.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com