Dwa spotkania, sala wypełniona po brzegi i Jasiek Mela na scenie opowiadający o podróżach i przekraczaniu granic, o odwadze i wytrwałości, po prostu o życiu.

 

 

 


18 lutego  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie miała przyjemność gościć Jaśka Melę – podróżnika, działacza społecznego, najmłodszego w historii i pierwszego niepełnosprawnego zdobywcę dwóch biegunów Ziemi oraz założyciela Fundacji „Poza Horyzonty”. Ponadto Jasiek ma za sobą również wyprawy na: Kilimandżaro (w 2008 roku), Elbrus (najwyższy szczyt Kaukazu w 2009 roku) oraz na El Capitan (w 2010 roku); ukończył maraton w Nowym Jorku (w 2009 roku) oraz triathlon IRONMAN 70.30 Gdynia (w 2015 roku).


Na dwóch spotkaniach, przy kilkuset osobowej publiczności, Jasiek podzielił się swoimi doświadczeniami zarówno tymi bardzo trudnymi, począwszy od pożaru domu, śmierci brata i wypadku, w którym stracił rękę i nogę, jak i tymi wspaniałymi, związanymi z podróżami, pracą dla fundacji i poznawaniem świata. Mówił o problemach, niepełnosprawności i ograniczeniach, które tak naprawdę sami sobie stwarzamy. Młodzież, do której głównie skierowane były jego słowa mogła przekonać się na własne oczy, że to czy człowiek jest sprawny czy nie, zależy tylko od tego jakie ma podejście do świata. Jak podkreślił Jasiek „największym naszym wrogiem jesteśmy my sami”.
Na koniec życzył wszystkim odwagi i wytrwałości w dążeniu do spełniania marzeń.

Mieszkańcy Gminy oraz młodzież z całego regionu mieli okazję poznać człowieka, który inspiruje i daje wspaniały przykład nam wszystkim.

 

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com