Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu byli organizatorami 8 edycji konkursu plastycznego „PACYNKI-MARIONETKI-KUKŁY”. Towarzyszył on XXXIV Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

 

 


Laureatom nagrody wręczali dyrektor MCK „Sokół” w Nowym Sączu Małgorzata Kalarus, Burmistrz Żabna Marta Herduś, przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie Krzysztof Lechowicz, radni Rady Miejskiej Magdalena Kardaś-Olesińska, Leokadia Madura, Wojciech Ryndak oraz dyrektor M-GBP w Żabnie Marta Warias.

Komisja artystyczna powołana przez Organizatora w składzie: Ilona Stanaszek z MCK „Sokół” w Nowym Sączu, Teresa Kapa z GCK w Żabnie oraz Ewa Czarna z M-GBP w Żabnie na posiedzeniu w dniu 12 marca 2019 r. oceniła 139 prac.

W kategorii wiekowej przedszkola i klasy „0” nagrody i wyróżnienia otrzymali: I miejsce Oliwia Zych z Przedszkola Niepublicznego Żabno-Konary,

II miejsce Zuzanna Śledź z Publicznego Przedszkola w Żabnie, Gabriel Romanowski i Igor Wrona z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej oraz Gabriel Guzy z Przedszkola Niepublicznego Żabno-Konary.

III miejsce zdobyli: Zuzanna Wódka i Solomiia Heba z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej, Kamila Dziura z Przedszkola w Żabnie oraz Julia Zych z Przedszkola Niepublicznego Żabno-Konary.

Wyróżnienia otrzymali: Nela Nykiel, Szymon Stono, Milena Kowalska, Jakub Małek z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej, Hubert Lubasz, Maria Sobczak, Laura Kowalczyk, Kacper Pabian z Publicznego Przedszkola w Żabnie, Karol Prisacaru-Cygan z Publicznego Przedszkola w Łęgu Tarnowskim, Michał Garbarz z Oddziału Przedszkolnego w Gorzycach oraz Szymon Kułaga i Tomasz Kot z Oddziału Przedszkolnego w Odporyszowie.


W kategorii szkoła podstawowa klas I-III nagrody zdobyli: I miejsce Aleksandra Wątroba ze Szkoły Podstawowej w Żabnie i Natalia Patulska ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim. II miejsce otrzymali: Magdalena Kołodziejczyk i Szymon Światłowski ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, III miejsce Norbert Gubernat i Paweł Radwański ze Szkoły Podstawowej w Żabnie oraz Amelia Madej i Natalia Madej ze Szkoły Podstawowej w Otfinowie.


Wyróżnienia otrzymali: Alicja Węgiel i Miłosz Czerwiński ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, Liliana Wójcik z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkól i Przedszkola w Niecieczy, Igor Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich, Aleksandra Żołądź ze Szkoły Podstawowej w Odporyszowie oraz Wiktoria Olesińska ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach.


W kategorii wiekowej szkoła podstawowa klas IV-VI I miejsce zdobył Maciej Kostrzewa ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach, II miejsce Łukasz Kozioł z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola w Niecieczy oraz III miejsce Fabio Prisacaru-Cygan ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim. Wyróżnione zostały: Martyna Talanda i Weronika Chmura ze Szkoły Podstawowej w Żabnie oraz Natalia Kotapka ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach.


Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Wystawę lalek można oglądać przez miesiąc w holu Biblioteki.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com