Z okazji 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego nasza Biblioteka zorganizowała dla uczniów klas I-III szkół podstawowych lekcje biblioteczne pt. „Wyspiański – mistrz pędzla i pióra”. W ramach zajęć dzieci poznały życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych nawiązujących do twórczości artysty.

 

 


Ważnym elementem zajęć było zaprezentowanie uczniom koneksji Wyspiańskiego z Żabnem i okolicami, a także znaczenie „Wesela” nie tylko dla polskiej literatury, ale i historii naszego kraju. Uczestnicy dzielili się własną wiedzą na temat artysty, a także chętnie zadawali pytania.
Zwieńczeniem „lekcji” były zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały witraże nawiązujące do twórczości Wyspiańskiego.
Dużą atrakcją okazała się fotościanka z wizerunkami Państwa Młodych, dzięki której można było wcielić się w postacie z „Wesela”.
W zajęciach wzieli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie i Otfinowie. Więcej zdjęć z zajęć dostępnych jest na naszym Facebooku.


Zajęcia literacko-plastyczne o różnej tematyce odbywają się w naszej Bibliotece cyklicznie. Wszelkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej, Facebooku i Instagramie. Zachęcamy do udziału w zajęciach. Grupy zorganizowane prosimy o kontakt z M-GBP w Żabnie.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com