Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie Filia w Łęgu Tarnowskim  dnia 6 maja o godz. 11.30  b.r. organizuje spotkanie autorskie z panią Joanną Wachowiak - doktorem nauk humanistycznych, wykładowczynią uniwersytecką, ale przede wszystkim  autorką magicznych, pełnych wyobraźni, ciepła i zrozumienia opowiadań dla najmłodszych czytelników.

 

 

Z jej książek bije mądrość i prostota, która zachwyca nie tylko najmłodszych, ale również rodziców, dlatego chętnie sięgają po jej książki: Opowiastki dla małych uszu, O czym się nie śniło dorosłym, Ja chyba śnię, Bartek, Lenka i sny oraz  opowieści:  Baba Blaga  i Ala Baba  i dwóch rozbójników.
Joanna Wachowiak zadebiutowała w roku 2013 tytułem Opowiastki dla małych uszu. Za książkę Kot kameleon była nominowana do literackiej nagrody Książka Roku 2014 Polskiej Sekcji IBBY, a w  2016 roku zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.


Spotkanie literackie z Joanną Wachowiak w łęgowskiej bibliotece odbywa się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego.
Projekt odbywa się na terenie 3 gmin subregionu tarnowskiego czyli w: Żabnie, Radłowie i Dąbrowie Tarnowskiej. Realizowany jest przez instytucje kultury z tych gmin, czyli: Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, oraz Dąbrowski Dom Kultury.

 

 

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com