W ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” w bibliotece w Łęgu Tarnowskim 6 maja odbyło się spotkanie literackie „Czy to magia czy nie magia” inaugurujące projekt.

 

 

 

Gościem biblioteki była Joanna Wachowiak autorka książek dla dzieci, a bohaterami tego literackiego spotkania były pełne ciepła i wyobraźni książki: „Kot Kameleon”, „Baba Blaga”, „Bartek, Lenka i sny”, „O czym nie śniło się dorosłym”.

 

Autorka zabrała dzieci w świat wyobraźni i magii, opowiadając o bohaterach tych książek i ich przygodach. Rozmawiano o snach i wykorzystywaniu naszej wyobraźni. Dyskutowano na temat szczęścia i „codziennych czarów”, bo jak sama autorka mówi niezwykłe rzeczy nie muszą się zdarzać tylko w bajkach czy snach, ale można je po prostu wymyślić samemu. Atrakcją spotkania były zabawy np. „Detektyw na tropie”, w których dzieci musiały wykazać się spostrzegawczością i pamięcią oraz prezentacja surrealistycznych obrazów. Na zakończenie spotkania były liczne pytania dzieci do autorki, dedykacje wpisane do zakupionych książek i pamiętników oraz wspólne zdjęcie.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – II ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim. W inauguracji projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” udział wzięła Burmistrz Żabna Marta Herduś, a projekt ten finansowany jest przez Województwo Małopolskie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego.
W ramach projektu odbywają się spotkania autorskie, koncerty, spektakle, ale przede wszystkim biblioteki w Radłowie, Dąbrowie Tarnowskiej i Żabnie wzbogacą swoje księgozbiory, które posłużą długofalowo szerokiej grupie czytelników.
Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez:
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com