Tegoroczny Dzień Bibliotekarza obchodziliśmy w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie pod hasłem „Z książką w tle…”, któremu towarzyszyło spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią oraz promocja książki Pawła Domańskiego.

 

 


Najnowsza książka Pawła Domańskiego pt. „Magistrat i stacja PKP w Żabnie” opatrzona wieloma unikatowymi, archiwalnymi zdjęciami to kolejna ważna cegiełka budująca historyczny księgozbiór Żabna. Autor opowiedział o publikacji i okolicznościach jej powstania. Książkę wraz z dedykacją można było otrzymać po spotkaniu.


Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie z Szymonem Hołownią - znanym dziennikarzem, publicystą, autorem książek. Dużą część jego aktywności zawodowej stanowi działalność charytatywna, jest założycielem Fundacji "Kasisi" i "Dobra Fabryka". Właśnie o tych aspektach swojej pracy najchętniej opowiadał licznie zgromadzonej publiczności, zwracając uwagę na konieczność pomocy innym i czynieniu dobra. Nawiązując do swoich licznych książek, zwracał uwagę na problemy współczesnego świata i obowiązki jakie spoczywają na każdym z nas by czynić go lepszym, mówił o religii i Kościele, które jak podkreślał są mu niezwykle bliskie. Odpowiadając na pytania publiczności mówił o osobach, które są dla niego autorytetami w kwestii wiary, o swoich chwilach zawahania jeśli chodzi o działalność charytatywną, o roli rodziny w jego życiu. To inspirujące spotkanie odbyło się dzięki współpracy żabieńskiej biblioteki z Instytutem Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki. Po spotkaniu tradycyjnie był czas na indywidualne rozmowy z zaproszonym gościem oraz autografy.


Na koniec uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę Krzysztofa Aleksandra Wójcika „W obiektywie Komara” prezentującą piękne zakątki Gminy Żabno uchwycone na fotografiach, które do 30 czerwca będzie można podziwiać w „Galerii Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com