Energiczny, żywiołowy i pełen wrażeń był występ Majki Jeżowskiej w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Koncert, który odbył się 12 maja, przyciągnął nie tylko najmłodszych fanów artystki, ale całe ich rodziny.

 

 

 

 

Wesołej zabawie towarzyszyło wspólne śpiewanie, tańce, a przede wszystkich radość i uśmiechy. Podczas koncertu uczestnicy brali udział w konkursach, otrzymując od Majki Jeżowskiej jej najnowsze płyty, plakaty i zdjęcia z autografem. Nie zabrakło też największych przebojów. Artystka wspólnie z widownią zaśpiewała m.in.: „Wszystkie dzieci nasze są”, „Dłonie”, „Najpiękniejsza w klasie”, „A ja wolę moja mamę”. Po skończonym występnie Majka Jeżowska jeszcze długo pozostała z fanami, rozdając autografy i pozując do wspólnych zdjęć.

 


Koncert w Żabnie odbył się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

 


Koncert Majki Jeżowskiej nie był jedyną w tym dniu atrakcją dla mieszkańców gminy Żabno. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością koło w Tarnowie zorganizowało akcję Kilometry Dobra. Na placu przed Centrum Kultury od godzin popołudniowych odbywały się gry i zabawy z nagrodami, pokazy i konkursy prowadzone przez Policję. Był też kiermasz prac osób niepełnosprawnych i foto na wesoło. Największym powodzeniem cieszyły się: malowanie twarzy i loteria fantowa. Nie zabrakło potraw z grilla i waty cukrowej. Akcja miała na celu zebranie funduszy na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych i wprowadzenie innowacyjnych form wsparcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Mimo, nie do końca sprzyjającej pogody, wszyscy pomagając - bawili się świetnie…

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com