W czwartek 9 maja podczas trwania Tygodnia Bibliotek w filii bibliotecznej w Niecieczy odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników Biblioteki. Tego dnia kl. I z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy wraz z wychowawcą Grażyną Głowacką odwiedziła Bibliotekę.

 

 

 
Dzieci dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem Biblioteki, w jakim celu do niej przychodzimy i co można w niej robić. Zapoznały się z działaniem katalogu, oglądały najstarsze i najnowsze książki w bibliotece, z ciekawością przeglądały kronikę.

Aby zostać prawdziwym czytelnikiem Biblioteki dzieci musiały wykazać się znajomością bohaterów i postaci oraz utworów literackich z literatury dla dzieci, a także umiejętnością czytania i pisania. Czekało je wiele ciekawych literackich zadań m.in. zagadki ukryte w kolorowych balonikach, krzyżówka czy układanie puzzli. Dzieci poznały także prośby książki, dzięki którym dowiedziały się jak mają się z nią obchodzić. Po złożeniu przysięgi mogło już nastąpić uroczyste pasowanie, po którym dzieci otrzymały  piękne dyplomy oraz małe upominki. Na zakończenie spotkania przekazały bibliotekarce własnoręcznie wykonane laurki i rysunki , a także wykonały piosenkę o „Abecadle”.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com